Mistrovství světa v biatlonu se blíží. Přinese s sebou i dopravní omezení

Mistrovství světa v biatlonu se blíží. Přinese s sebou i dopravní omezení - 1200 x 1674

Autor / zdroj: Helena Zelená Křížová

Velký sportovní svátek, kterého se již mnozí fanoušci nemohou dočkat, s sebou nese i mnohá omezení nejen pro místní, ale také pro návštěvníky.

Velký sportovní svátek, kterého se již mnozí fanoušci nemohou dočkat, s sebou nese i mnohá omezení nejen pro místní, ale také pro návštěvníky.

Na dopravní situaci budou dohlížet policisté i dobrovolníci. Ti také musí odklánět dopravu z míst, kam nebudou mít motoristé v čase Mistrovství světa v biatlonu přístup.

Zcela uzavřena bude v době konání závodů silnice z Nového Města na Moravě do Vlachovic. Objízdná trasa povede přes Maršovice, Rokytno, Sněžné, Krátkou, Fryšavu pod Žákovou horou a Tři Studně. Místním obyvatelům bude průjezd umožněn na základě průjezdových karet. V nezávodní dny, tedy 6., 8., 12. a 16. února, bude silnice zcela průjezdná bez jakýchkoliv omezení.

S další možnou uzavírkou musí řidiči počítat v případě silnice I/19. „Parkování na silnici číslo 19 bude aktivováno pouze za nepříznivých podmínek, kdy nebude možné parkovat na loukách v okolí areálu Vysočina Arény, a to pouze ve dnech konání závodů šampionátu. Časový harmonogram uzavírky by se za této situace organizoval na základě aktuální dopravní situace v jednotlivých závodních dnech," uvedli organizátoři závodu s tím, že kamionová doprava bude po celou dobu trvání mistrovství světa odkloněna objížďkou přes Křižanov. Objízdná trasa pro osobní dopravu povede přes Slavkovice a Petrovice.

Pro parkování návštěvníků biatlonového klání je připravena suchá i mokrá varianta. V případě příznivého počasí bude využito parkoviště na louce nad nemocnicí. Naopak zákaz stání bude platit pro ulice Purkyňova, Pavlovova a Mendlova, v obytných zónách u silnice Žďárská a v oblasti městské čtvrti Betlém. O možnostech parkování bude řidiče informovat mobilní světelné dopravní značení a navedenou je i organizátoři závodu.

V případě mokré varianty je počítáno, že se jednosměrkou stane také silnice mezi Jiříkovicemi a Radňovicemi. Horní parkoviště u nemocnice bude pro veřejnost uzavřeno. „Bude sloužit jako točna kyvadlové autobusové dopravy, která bude jezdit ze Žďáru nad Sázavou. " poznamenali organizátoři.

Kyvadlová doprava začne fanouškům sloužit přibližně čtyři hodiny před závody. Nástupní místa ve Žďáře nad Sázavou budou u vlakového nádraží a na Libušíně. Další autobusy svezou do Vysočina areny fanoušky z Fryšavy pod Žákovou horou, ze Tří Studní a z Vlachovic.

S určitým omezením je nutné počítat i na Vratislavově náměstí, kde se v úterý 6. února odehraje zahajovací ceremoniál.  Následně zde ještě v průběhu prvního týdne konání šampionátu bude probíhat doprovodný kulturní program.