Rychlost i krása

Stejně jako vloni, předloni a další předešlá léta, i letos se v Hamrech nad Sázavou konal Memoriál Dalibora Sýkory spojený s Oblastním mistrovstvím Vysočiny.

Milovníci koní se sem sjeli z různých koutů republiky a jejich cesta byla po zásluze odměněna. I když počasí nebylo závodům zrovna příznivě nakloněno (spíš naopak), na výkonu koní ani jezdců to nebylo znát. A tak se diváci mohli pokochat pohledem na kvalitní závody plné napětí a krásné koně, mající chuť vítězit.

Jedním z vyznavačů koňské krásy je i Stanislav Mikule, který je také autorem následujících řádků a fotografií.

VI. ročník Memoriálu Dalibora Sýkory a Oblastní mistrovství Vysočiny

V sobotu 29. srpna 2009 uspořádal JK Na Ranči Hamry nad Sázavou na kolbišti rodiny Kinských pod hrází Bránského rybníka ve Žďáře nad Sázavou jezdecké závody, jejichž součástí bylo Oblastní mistrovství Vysočiny a vrcholem VI. ročník Memoriálu Dalibora Sýkory. Závody, které se zde tradičně konají poslední červnovou sobotu, se letos odehrály v náhradním termínu kvůli velké vodě, která v červnu postihla celý kraj.

Úspěšná Nikola Bieliková

Z „domácích“ si nejlépe vedla Nikola Bieliková z JK Žďár nad Sázavou. V Ceně Lukáše Sýkory (parkur stupně ZL) sice obsadila až 7. místo s koněm Caster, ovšem ze 32 dvojic. Zvítězila Adéla Dvořáková na Mauriciovi z Havlíčkova Brodu. V Ceně Josefa Sýkory (parkur stupně L**) Nikola Bieliková zvítězila na koni Caleri-II, s koňmi Zimba a Caster byla čtvrtá a pátá. V šestém ročníku Memoriálu Dalibora Sýkory (parkur stupně S**) také zvítězila - s koněm Grandus – a navíc byla druhá s koněm Caleri-II a třetí se Safírem 14. Čtvrtý byl MVDr. Luboš Kucharovič s Cenzurem 1 (JC Petrovice) a pátou příčku obsadil Ing. Patrik Sukdolák a Goldwin z JK Korzár Humpolec, o.s.

V parkuru stupně ZM pro mladé koně získala pěkné 5. místo reprezentantka pořadatelského jezdeckého klubu Na Ranči Lenka Kudrnová s Balů 1.

Závody navštívil také starosta města Mgr. Jaromír Brychta, který dekoroval vítěze a umístěné oblastního mistrovství a Ceny Lukáše Sýkory.

Mistrovství oblasti Vysočina

Součástí jezdeckého dne ve Žďáře bylo Mistrovství oblasti Vysočina, rozdělené do několika kategorií. V kategorii děti zvítězila Adriana Jandáčková s koněm Valery (Havlíčkův Brod), v kategorii juniorů 15 – 16 let Svatava Teplá s Jackem 6 (JK Devět Skal, Herálec), v juniorech 17 – 18 let Tibor Souček se Silverem 10 (Stáj U Zlatého potoka, o.s.), z mladých jezdců se nejlépe umístila Barbora Bečvářová na Mister Lanitos (Havlíčkův Brod) a v kategorii seniorů zvítězil Ing. Patrik Sukdolák s Goldwinem (JK Korzár Humpolec, o.s.).

Za vydařený den patří dík nejen pořadatelům, všem jejich pomocníkům a samotným účastníkům závodů, ale i divákům, kteří se nenechali odradit zprvu nepříliš příznivým počasím.