Zdravotní sestra ze Žďáru se dostala až do finále

Zdravotní sestra ze Žďáru se dostala až do finále

Celostátní soutěž „Sestra roku“ si klade za cíl ocenit mimořádnou práci sester a nelékařských zdravotnických pracovníků.

V loňském roce byla do kategorie „Sestra v sociální péči“ navržena i dlouholetá okrsková sestra a vedoucí domácí ošetřovatelské péče Jana Otavová ze Žďáru nad Sázavou. Na základě jejich pracovních výsledků byla vybrána ze stovky přihlášených do finále mezi tři nejlepší účastnice.

Vítězství sice nakonec patřilo Aleně Hlásné z Domova pro seniory Štíty, ale i tak byl úspěch žďárské zdravotní sestry a zároveň místních sociálních služeb jednoznačný.

A jaké byly první pocity ze slavnostního předávání ocenění? „Mám z toho velice dobrý pocit. Přijetí bylo vlídné, krásné prostředí, vše skvěle organizačně zajištěno. Velikým přínosem pro mne bylo půldenní setkání se sestřičkami z celé republiky, na kterém jsme si mohly popovídat a vyměnit zkušenosti,“ pochvalovala si den strávený v prostorách pražského Paláce Žofín Jana Otavová.

Možnost porovnání sociálních služeb v různých koutech naší vlasti přinesla pro žďárskou zdravotní sestru zajímavé a potěšující zjištění, že ve Žďáru nad Sázavou si v této oblasti vedou velmi dobře. „Máme komplexní sociální služby, to znamená domov důchodců, domov se zvláštním režimem, azylovou ubytovnu, denní centrum a další a další zařízení. Podobné zázemí v oblasti sociální neměla ve svém městě ani jedna ze sester, se kterými jsem měla možnost mluvit,“ konstatovala Jana Otavová.

K dosaženému úspěchu pogratuloval paní Otavové i starosta města Žďáru nad Sázavou Jaromír Brychta spolu s místostarostou a senátorkou Dagmar Zvěřinovou, která řekla: „Je to nejen úspěch jednotlivce, ale zároveň i velká čest pro město. Dosažené ocenění dává vizitku i našim sociálním službám a péči o občany. V dnešním hektickém světě, kdy se většinou všichni starají jen sami o sebe, je pomalu zázrak, že se najdou lidé, kteří jsou ochotni věnovat se i ostatním. Toto své poslání dělají s láskou a velmi dobře. A za to jim děkujeme.“