Který produkt získá ocenění „Regionální potravina kraje Vysočina“?

Který produkt získá ocenění „Regionální potravina kraje Vysočina“?

Kdysi bývaly na Vysočině nejčastějším pokrmem brambory. Hned po nich přišla na stůl nejčastěji řepa a zelí, pak mléko, máslo, tvaroh nebo sýr. A jak jsme na tom dnes?

 

Poprvé bude letos vybraným potravinám udělena nová značka „Regionální potravina kraje Vysočina“. O přidělení tohoto ocenění rozhodne odborná porota a šťastný majitel vybrané potraviny se může touto značkou pyšnit po celé čtyři roky.

 

Soutěžit se bude hned v několika kategoriích: mléko a mléčné výrobky, pekařské a cukrářské výrobky, masné výrobky, alkoholické a nealkoholické nápoje s výjimkou vína, ovoce a zelenina a ostatní výrobky. Podmínkou je, že přihlášený výrobek musí být nejméně ze sedmdesáti procent vyroben z tuzemských surovin. Do soutěže se mohou hlásit malí nebo střední podnikatelé, kteří mají sídlo svého podnikání v kraji Vysočina.

 

A co bude značka „Regionální potravina kraje Vysočina“ znamenat pro nás, spotřebitele? Kromě toho, že se bude jednat o opravdu kvalitní potravinu, budeme mít ještě jistotu, že jde o čerstvý výrobek. Bude totiž vyroben u nás, na Vysočině a tudíž odpadne dlouhodobé skladování a cestování. A zanedbatelné není ani ekologické hledisko.

 

Své přihlášky mohou zájemci zasílat až do 28. července. Vyhlášení výsledků a předání certifikátů proběhne 21. srpna ve Westernovém městečku Šiklův mlýn. Oceněné výrobky budou navíc prezentovány při významných společenských akcích v rámci kraje Vysočina.

Více se dozvíte na www.regionalnipotravina.cz .