Hotel Panský dům dostojí svému jménu

Hotel Panský dům dostojí svému jménu

Nápadná budova ozdobená sgrafity Karla Němce na Vratislavově náměstí v Novém Městě na Moravě, nazvaná honosně Hotel Panský dům, se přeměňuje v exkluzivní ubytovací zařízení.

Nové Město na Moravě podobný komfort pro návštěvníky do této doby postrádalo. A Hotel Panský dům má už svou dlouholetou, přestože občasně přerušovanou, tradici. „Tato budova sloužila jako hostinec už od poloviny sedmnáctého století. Nyní musela podstoupit rozsáhlé rekonstrukce. Luxusní hotel potřebovalo nejenom Nové Město na Moravě samotné, celá Vysočina je poměrně dost skoupá na nadstandardní ubytování a nadstandardní služby jako takové. Často slýchám, že by se někdo rád ubytoval v nějakém luxusnějším prostředí, ale takové služby tu nikdo neposkytuje. Je tu jeden hotel s podobným záměrem, ale ten rozhodně nemá takovou úroveň, jako ten náš,“ nechává se slyšet manažerka Hotelu Panský dům Kamila Fajmonová.

Budova prošla sérií oprav. Pro náročné zákazníky vznikly v prvním patře čtyři prostorné apartmány, pro ty skromnější šest standardních pokojů. „Budeme se orientovat na cílovou skupinu zákazníků, kteří si chtějí svůj pobyt dokonale užít. Ale zároveň nabízíme dvoulůžkové pokoje pro běžné turisty za tisíc korun za noc, což je normální cena,“ informuje Kamila Fajmonová.

Velmi příznivou zprávou pro rodiny s dětmi určitě je, že pro jejich ratolesti je tu k dispozici i dětské zázemí s možností zajištění hlídání. „Když sem přijede rodina s dětmi, může využít všech možných služeb, jako jsou masáže, kosmetika, kadeřník a další. Ale mohou taky svěřit své dítě do péče kvalifikovaného pracovníka, který jim je pohlídá. A to buď přímo na hotelu v místnosti k tomu určené, nebo jakýmkoliv jiným domluveným způsobem,“ upozorňuje na další přednost nového ubytovacího zařízení manažerka.

Snad jediné omezení, které hosty hotelu čeká, je stravování. „Jsme zatím hotelem bez restaurace,“ říká Kamila Fajmonová a dodává: „Můžeme zajistit stravování na dovážku catering nebo doporučit služby jednotlivých restaurací v okolí.“

Velkou výhodou luxusního ubytování bude objednávka přes internetový rezervační systém, který nabídne rozšíření poskytovaných služeb. Spuštěn by měl být od poloviny měsíce února. Do této doby je možná rezervace běžným způsobem - prostřednictvím recepce hotelu či internetových stránek. Kromě ubytování samotného si mohou zájemci objednat také například aromaterapie a masáže přímo na pokoj nebo využít nejrůznější akce typu slevových poukázek například na wellness nebo na zimní a letní sporty.

Specialitou Hotelu Panský dům by mělo být podle manažerky hotelu balónové létání. „Naši hosté, a nejen oni, budou mít možnost si přímo u nás v hotelu zakoupit letenku. Startovat mohou na jakémkoliv jimi zvolením místě. Z Nového Města na Moravě mohou startovat téměř odkudkoliv, dokonce i přímo z náměstí. Podrobnosti se ale budou domlouvat individuálně.“

Součástí budovy je hotelový bar v přízemí a vinárna umístěná v suterénu. Tyto místnosti mají být k dispozici nejen ubytovaným, ale také domácím - Novoměšťákům. „Bar už je otevřený a provoz vinárny bude spuštěn v průběhu prosince. Myslím si, že obojí bude velkým lákadlem i pro ty, kteří si rádi užívají příjemného nočního života,“ láká hosty Kamila Fajmonová.