Deník z Vysočiny

Je to už pár let, co se mi dostal do rukou text nazvaný Deník z Krkonoš. Ani nevím, kdo mi ho poslal, takže autor neznámý. Když jsem ho četla, připadalo mi, že je to i na Vysočinu jako ušité. Takže jsme to společnými silami doma trošku přepracovali a předkládám vám ho v jeho nové verzi. Omlouvám se za některá jadrnější slova, ale jistě uznáte, že tady jsou na místě.

12. října
Přestěhovali jsme se z Brna do naší nové chaloupky na Vysočině. Bože, jak je zde krásně! Šumící lesy, zurčící potůčky, nádherné stráně, louky. Viděli jsme krásná a roztomilá lesní zvířátka. Nechápu, jak jsem mohl bydlet v Brně. Už se nemohu dočkat, až stráně, louky a lesy pokryje sníh.

20. října
Vysočina je tím nejkrásnějším místem na zemi. Podnikli jsme malý výlet do okolí a přitom jsme viděli několik jelenů. Zdá se, že jelen je jedno z nejúžasnějších zvířat na světě. Těšíme se z krásného podzimu, ale zima, to teprve bude!

11. listopadu
Brzy začne lovecká sezóna. Nechápu, jak někdo může zabít něco tak překrásného a majestátního, jako je jelen. Doufám, že už začne sněžit. Nemůžu se dočkat.

10. prosince
Minulou noc krásně sněžilo. Probudil jsem se a vše bylo pod jiskřivou sněhovou přikrývkou. Krása jako na vánočním pohledu .Proházel jsem příjezdovou cestu a uspořádali jsme koulovačku. Potom projel kolem sněžný pluh a musel jsem znovu proházet příjezdovou cestu. Prostě to tady na Vysočině miluji.

12.prosince
Minulou noc připadl další bílý sníh.Sněžný pluh si zopakoval žertík s příjezdovou cestou.Nevadí.Během chvilky jsem ji znovu proházel.

15. prosince
Zase sněžilo. Musel jsem opět prohazovat cestu. Dost to unavuje. Navíc ten šofér pluhu je snad debil. Moji příjezdovou cestu pravidelně zahrne a tak jsem ji musel zase prohazovat dvakrát.

19. prosince
Napadl další sníh. Kvůli zahrnuté příjezdové cestě jsem se nedostal do práce. Jsem úplně vyčerpán prohazováním příjezdové cesty. Pitomej sněžnej pluh.

22. prosince
Včera napadlo ještě víc toho bílýho sajrajtu. Mám na rukou puchýře od lopaty a nervy v čudu. Jsem přesvědčenej, že mstivej sněžnej pluh čeká někde za rohem.

25. prosince
Veselé vánoce! Víc debilního sněhu. Jestli jednou dostanu do ruky toho vypatlanýho cvoka, co řídí ten sněžnej pluh, tak ho někam nakopu. Nechápu, proč prostě na tu silnici nepoužívají sůl jako jinde, aby rozpustila ten sajrajt.

27. prosince
Zase napadl vagón těch bílejch vloček. Už tři dny jsem nevystrčil čumák s vyjímkou prohazování příjezdové cesty, když kolem projel pluh. Nakonec i pluh uvízl v závěji. A ten ksindl řidič si přišel vypůjčit moji lopatu. Řekl jsem mu, že jsem jich už šest zlámal, když jsem prohazoval zahrnutou příjezdovou cestu. Poté jsem do něho mlátil tou sedmou lopatou, až se dal zbaběle na útěk.

28. prosince
Konečně jsem se dostal z baráku. Odstranil jsem z auta to bílý svinstvo a vydal se do města pro nějaké jídlo. Při zpáteční cestě mi vběhl pod auto jelen a už se to nedalo ubrzdit. Mám na autě škodu za padesát tisíc. Ty parohatý bestie by měli vystřílet. Že je ti myslivci na podzim nevymlátili všechny!

10. března
Odvezl jsem auto do servisu ve městě. Člověk by nevěřil, jak může auto za jednu zimu zrezivět vod té debilní soli, co s tím sypou silnice.

12. dubna
Odstěhovali jsme se zpátky do Brna. Teprve teď vidím, jaké je to nádherné město. Nechápu, jak může někdo žít v takové zachumelené díře na Vysočině.

 

P.S. Ale nám se tady stejně líbí !!!!!