Sloupek šéfredaktora

Začaly prázdniny. Začala doba dovolených, výletů a horkého léta. Společně s tím vstupuje na stránky Žďárských vrchů rubrika mých postřehů z celého světa. Ano, čtete správně, z celého světa, přestože je to magazín o Vysočině.

Tento magazín založil v roce 2001 můj brácha Ivo a do čtecí podoby jej uvedl 1. června ten samý rok. Ke vzniku tohoto poměrně úspěšného projektu vedlo Ivoše zdánlivě protipólové nadšení přírodou a novými technologiemi. Má za pomoci globální světové sítě představovat krásu Vysočiny a snad se mu to i daří. Taktéž bylo původní myšlenkou, že to bude magazín všech, na základě čehož brácha vytvořil velkou spoustu kontaktů a přátelství. Bohužel, jeho veliká láska ke skalám jej loni o velikonocích povolala za práh, který jednou překročíme všichni. Mě tak spadly zdarskevrchy nechtěně do klína a nevěda co s tím, půl roku stagnovali, brácho promiň. Po příchodu Helči Křížové se začali zase plnit článkama, leč jak je známo, když dva dělají totéž není to totéž. Zda to byla změna k lepšímu nebo horšímu, nechám na laskavém čtenáři. Jedno je však jisté, chceme zachovat, aby magazín byl pro všechny a všech. To znamená, že budem rádi, když nám zachováte přízeň nejen ve čtení, ale rádi přivítáme i vaše články, nejen komentáře o všem, co se týká Vysočiny.

No nic, tak to bylo jen na úvod, co vás od nás čeká a nemine a více vás nebudu zdržovat od příprav na dovolenou nebo výlet, byť třeba ani nebude v srdci Žďárských vrchů. Pokud tyto řádky totiž čtete, tak věřím, že se sem jednou jistě podiváte. Pěkný den.

Tomáš Neuman