Orientační běh na lyžích

Jako by i počasí chtělo přispět ke zdaru sobotního a nedělního Závodu v orientačním běhu na lyžích pořádanému SK Orientační sporty v Novém Městě na Moravě. Sluníčko se na závodníky vlídně usmívalo, pořadatelé se činili a závodníci, kteří se tu sešli v hojném počtu, se snažili doběhnout co nejrychleji a přitom neminout žádný kontrolní bod.

Start i cíl byly ve Třech Studních, trasy vedly kolem Medlova a Sykovce. Pořadatelé měli plné ruce práce, protože závodníci několikrát přejížděli místní komunikace a tyto přejezdy se musely neustále zasypávat novým sněhem. A také je ohrožovaly projíždějící auta, ale i o ty se pořadatelé postarali. I udržování vyjetých stop nebylo jen tak. Účastníků závodů byla spousta a každý z nich chtěl mít podmínky co nejlepší.

Každý ze závodníků obdržel speciální mapu, podle které vyhledávali kontrolní body. Menší problémy byly s dopravou, silnice byly ve strašném stavu a také s převlékáním závodníků. Ti neměli k dispozici žádnou budovu, převlékat se mohli pouze ve vlastních dopravních prostředcích. Ale protože bylo takové krásné počasí, tak to nikomu nevadilo.

Spousta přihlížejících diváků si nakonec taky připnula běžky a vydala se na tratě, aby si i oni protáhli tělo.