Motoskijöring v Dalečíně

Ti z vás, kteří pátrali po nějaké víkendové akci, na kterou se v okolí chtěli jet podívat, nepřehlédli určitě sobotní závod v motoskijöringu v Dalečíně.

Jedná se o sport, ve kterém motokrosoví závodníci tahají na pětimetrovém laně za sebou lyžaře. Tento sport se v Dalečíně a jeho okolí poměrně hodně rozšířil. Motokrosu se tam věnují již léta, kdo by neznal slavnou trať, kde se jezdívalo každoročně mistrovství světa. V loňském roce se zde jelo v některých kategoriích i mistrovství Evropy.

Teď je ovšem trať pod sněhem. Při motoskijöringu bylo využito rovné plochy a jelo se na louce. Startovalo se ve skupinkách 4 - 5 závodníků. Dopoledne proběhly tréninky a ve 12 hodin se vyrazilo naostro. Rozjížďky byly tři a jelo se na pět kol. Důležitá je souhra řidiče a lyžaře, u některých dvojic bylo vidět, že jedou hlavně pro zábavu a závod neberou tak vážně.
Co se týká motorek, není třeba žádných zvláštních úprav, většina z nich měla pouze přidělány navíc zadní zástěrky, aby sníh nelítal od kol přímo na lyžaře.

I když se jedná o sport trochu nebezpečný, tentokrát se naštěstí nic vážného nepřihodilo. Pádů bylo minimum. Dle informací jednoho ze závodníků, B. Dostála, se jezdilo opatrně, protože trať byla dost uklouzaná a obezřetnost byla na místě.

Jestli Vás mrzí, že jste o tuto podívanou přišli, nezoufejte. Jak nás ubezpečili pořadatelé, nebyl tento závod rozhodně poslední. V dalších víkendech máte možnost vidět motoskijöring například v Sedlišti či Ubušíně.