Snowtubing

Pokud vás už omrzely lyže a běžky a chcete si trochu odpočinout a přitom si co nejvíce užít, zkuste třeba snowtubing. Tento úžasný zimní sport se k nám dostal z USA a je to vlastně jízda ze svahu ve speciálních sněhových člunech.

Tato zimní zábava je určena všem věkovým kategoriím, na své si přijdou děti i dospělí. Velikou výhodou snowtubingu je to, že nepotřebujete nakupovat žádné zvláštní vybavení stačí, když se dostavíte tam, kde se tento sport provozuje a vše je vám naservírováno přímo pod nos. Další výhodou jsou ušetřené peníze za výuku, jízdu na člunech zvládne každý bez jakékoliv přípravy. Vlastně nějaká příprava tu byla už v dětství, vždyť všichni jsme se občas svezli na saních nebo na bobech. Na člunech je to stejné, jenom rychlejší a zajímavější, protože nejedete jenom rovně, ale také se točíte, chvíli jedete třeba pozadu, klopíte zatáčky... Ještě zajímavější je to na zledovatělé trati, to už člun nejede, ale přímo letí a vy jen cítíte, jak na vás působí odstředivá síla a gravitace.

Základem snowtubingu je bezpečnostní duše, vložená do speciálního obalu, pak vlek, který vás vytáhne nahoru a taky dráha, ve které se řítíte dolů. V ní jsou ve sněhu vyfrézované tobogány, které váš člun roztočí a to je teprve pak to pravé ořechové. Stěny dráhy jsou pro větší bezpečnost vysoko nahrnuté, takže se nikdo nemusí bát, že z ní vylítne se člunem ven.

Já jsem si byla snowtubing vyzkoušet v Zubří. Tady je dráha dlouhá 400m, její převýšení je 45m a za jednu jízdu zaplatíte 15 Kč. Jenom si nezapomeňte teple obléct a hlavně si vezměte rukavice a čepici, cestou dolů to trochu fouká.

Takže pokud stejně jako já nekamarádíte se sjezdovkami a běžky vám taky nic moc neříkají, jeďte do Zubří, zde je ten pravý sport pro vás. A vezměte sebou celou rodinu, uvidíte, že se to bude všem líbit, a že si užijete spoustu legrace.