Snowkiting show

V sobotu a v neděli se konala velkolepá akce, Snowkiting show, která byla dílem Mushow community. Tato dvoudenní přehlídka si kladla za cíl seznámit se snowkitingem co největší počet lidí a ukázat jim jeho přednosti vzhledem k ostatním zimním sportům.

Velkým lákadlem byl také trojnásobný mistr světa v tomto sportu - Guillaume Chastagnol. Mnozí ho znají také jako účastníka olympiády v Naganu v Japonsku, kde se v disciplíně half pipe umístil na výborném čtvrtém místě. Chastagnol, zvaný Chasta, předváděl po oba dny nadšeným divákům úžasnou jízdu a skvělé skoky.

Mimo světového šampióna se zaujatým přihlížejícím představili i naši nejlepší rideři, mezi nimi Marek Zach alias Murphy, který skončil jako pátý na Světovém poháru ve snowkitingu.

Počasí nebylo k aktérům této úžasné podívané zrovna nejpřívětivější. V sobotu foukal silný vítr, který občas znemožňoval manipulaci s kitem a také sem tam sněžilo. V neděli bylo sice krásně jasno, ale mrazivo, -11º C a nechyběl opět ledový vítr. I přesto se této monstrózní show zúčastnila spousta diváků a jejich nadšení nad jednotlivými výkony nebralo konce. Jistě si mnoho z nich zamilovalo tento adrenalinový sport, který nabízí především rychlost a vysoké skoky. Organizátoři zajistili i občerstvení a hudbu a také komentář ke každému provedenému skoku, aby i laik pochopil, co se mu to vlastně předvádí.

Ale nedělí tato akce rozhodně nekončí. Bude pokračovat 23. 1. na Miličínské vrchovině, nazývané také Českou Sibiří, 23. - 27. 1. na Pustém kopci v Orlických horách, 27. - 28. 1. v Klokočově v Oderských vrších.

Se snowkitingem se u nás na Vysočině budeme setkávat asi čím dál častěji. Minulý týden jste mohli zahlédnout draky pod Rokytnem nebo u Pohledce. Vysočina má velmi příznivé podmínky pro tento sport, který nachází stále více a více příznivců.