Klubík

Milí čtenáři, jistě jste si všimli nové ankety a pár z vás na ni odpovědělo. Napadla mě spolu s tímto příspěvkem, po jednom nedělním odpoledni, kdy mi kamarád vyprávěl o výletě den před tím do vzdálených končin někde u České Třebové. Když mi popisoval, jak si partička místních skejťáků a snowboarďáku dohledala na internetu, že tam v jakémsi klubu mají proběhnout skoky na prkně a lyžích uprostřed léta, došlo mi, že něco podobného tady zoufale chybí.

V Novém Městě je sice U-rampa ve staré kotelně pod nemocnicí díky nadšení pana Havlíka a ve Žďáře vedle zimáku jakýsi freestyle, ale chybí tomu jaksi zázemí pro pořádání jakékoli předváděcí akce. Snowboardový závody se na Vysočině konaly v Novém Jimramově a večerní párty proběhla ve Žďáře nad Sázavou. A jakožto člověku žijícím v Novém Městě mi vrtá hlavou, proč zde není větší plácek pro skejťáky?

Vždyť co jich po městě potkávám, tak jich není málo, to účko je všechny nepobere. Proč stále není nová sjezdovka, o které se jednalo před třemi roky? Jak to nakonec dopadne sbazénem? A podobných otázek můžu poskládat celou řadu. Připadá mi, jako bychom tady usnuli na běžeckém lyžování a turistice a mysleli si, že to je vrchol veškerého sportu a ostatní odvětví jsou jen podřadné disciplíny.


Ještě k tomu klubíku. Co mají mladí občané tohoto města za možnosti kulturního vyžití? Hospodu, hospodu a zase hospodu. V zimní sezoně pár plesů. Do kina se taky nedá choditpořád a těch pár divadelních představení za rok... Občas něco uspořádá Středozemě. Opravdu si myslím, že bysme měli mít na výběr a ne se měsíc na něco těšit a pak to prošvihnout jen proto, že jsem dostal třeba angínu.

Tomáš Neuman

ilustrační foto: Petr Orság