Freeride

Tak jsme tak loni v létě koukali po Vysočině a přišli na to, že je zde pár hezkých kopců, kde nejsou sjezdovky a tudíž volný prostor na freeride. Letošní zima k tomu dala celkem slušné podmínky, a tak jsme se jedno odpoledne domluvili s Petrem Orságem (vyhrál 18.2.2006 závody ve skoku na snowboardu v Novém Jimramově) a Vojtou Krakovičem, že pujdem nafotit freeride, který objevili naproti sjezdovce v Novém Jimramově.

Vůbec nebylo počasí na focení, ale protože jsme všichni časově vytíženi, nemohli jsme to odložit a tak jsou fotky poněkud pošmourné a zachumelené. Nicméně, kluci podali perfektní výkon jakožto jezdci i jakožto herci, protože si ten kopec vyšlápli k vůli fotkám několikrát, za což jim patří můj dík. Na závěr si našli mez na které předvedli i několik skoků (video ke stažení), které skončili rozraženým rtem Vojty. Nic vážného, žádné šití se nekonalo.

A aby toho nebylo málo, týden na to mi přišla smska od Petra, že dostal bezva nápad a jestli mám druhej den čas. Byl jsem zvědavej, co vymyslel, a tak jsem si čas udělal. Ráno mi sdělil, že dostal nápad sjet Čtyři palice sestupovkou na prkně. Měl jsem o něj strach, ale nakonec to zvládl naprosto v klidu a opět předvedl nevídanou ochotu sjet to několikrát pro lepší záběry - video.


Na závěr perlička. Mysleli jsme si, že jde o prvosjezd, ale později jsem se dozvěděl, že v osmdesátých letech sestupovku v zimě již sjel Pásák, sice bez prkna a zlomil si nohu, ale byl první.

Na úplný závěr: Vysočina není ideální místo na freeride, málo prudkých a dlouhých kopců, ale když se hledá, dá se najít, hlavně okolo Jimramova.