Jeden z mála zimních víkendů je za námi

Letošní zima se pomalu blíží do finále a my můžeme počet dní, kdy jsme si užili zimních radovánek, spočítat na prstech jedné ruky. 

O co je míň příležitostí, o to intenzivněji se je snažíme využít. A tak i když počasí nebylo zrovna nejlepší, každý příznivec se věnoval tomu svému zimnímu sportu.

Sjezdovek jsme mohli navštívit pár a jen tam, kde je umělé zasněžování. Vlekaři se snažili, obsluha byla o to náročnější, že se stále museli upravovat množící se fleky ve sněhu, kde vyčnívala hlína a drny. Zalyžovat jsme si mohli v našem okolí v Novém Městě na Moravě nebo v Novém Jimramově. Nové Město nabízelo více sněhu, v Jimramově jste zas mohli ocenit menší fronty, o něco levnější jízdné a prudší svah.Běžecké tratě byly vyjety dle místních podmínek kolem Nového Města, Rokytna, Vlachovic atd. Byla místa, kde byla holá louka a naproti ní jste mohli projíždět rolbou upravenou stopu. Běžkaři této příležitosti náležitě využívali, a proto jich na polích bylo více než někde na náměstích.

Občas byli k zahlédnutí i příznivci snowkitingu, těch bylo ale opravdu poskrovnu. Pro tento druh lyžování jsou asi nyní podmínky nejhorší, chybí celistvé sněhové pláně, no a vítr také nebyl nejsilnější.

Ať se věnujete tomu či onomu sportu, snad jste si přišli na své. I když meteorologové hlásí stále nadprůměrné teploty, věřme, že se příležitosti ještě najdou a lyže a prkna ještě nemusíme věšet na hřebík.