Výlet do Trenckovy rokle

A máme tu pro vás další typ na jeden hezký výlet. Jedná se o výpravu do Trenckovy rokle, která se nachází v údolí řeky Bobrůvky (Loučky). Výchozích bodů může být samozřejmě více, jedna z nejkratších cest vede z malinké vísky Habří, do které dojedete z Dolní Rožínky nebo Strážku. Dále už ale musíme pěšky, protože v Habří silnice končí, pak už je jenom řeka a les.

Po přejítí řeky narazíte na turistické značky a vydáte se vlevo, po proudu řeky. První část cesty je sice hezká, stále lemujete uvedenou řeku, ale na nejkrásnější úsek se dostanete až tak ve dvou třetinách cesty.

Když ujdete přibližně tři km dorazíte do údolí s velkou skálou a to už jste v Trenckově rokli. Zde se dle pověsti skrýval plukovník Pandurů, baron Trenck, který je pohřben v Kapucínské kryptě v Brně. Údajně v těchto skalách ukryl poklad. Pokud tedy skály důkladně prolezete a najdete v některém místě vytesán do skály nůž zkřížený s vidličkou, neměli byste být daleko od zmíněného pokladu a vaše budoucnost je jen ve vašich rukou!

Vzhledem k tomu, že se vaše mise zřejmě mine úspěchem, budete se muset vrátit zpět. Můžete vyrazit stejnou cestou, ale pokud chcete jít jinudy, záleží jen na vás. Další z variant je vylézt do prudkého kopce asi do 2,5 km vzdáleného Drahonína a odtud po lesních cestách přes Pavlovice a hájovnu Lopaty zpět do Habří.