Našla se nová Kateřina Neumannová

V neděli probíhalo v lyžařském areálu u hotelu SKI hned několik závodů. Jednak se zde pořádalo Mistrovství kraje Vysočina v běhu na lyžích a Druhý nominační závod žáků na Zimní olympiádu mládeže a pak byl také vyhlášen závod na tři kilometry klasicky pro dívky narozené v letech 1992-1993 s názvem Hledáme novou Kateřinu Neumannovou.

V této nejočekávanější kategorii startovalo čtrnáct dívek z původních patnácti a pro vítězství si dojela Tereza Bílá z České Třebové, která tříkilometrovou trať absolvovala v čase jedenáct minut a třicet šest vteřin. Na druhém místě skončila Kristýna Černá a pro bronz si dojela Šárka Klaclová, obě taktéž z České Třebové. Takže Česká Třebová obsadila nakonec první tři místa. Sem tam se objevilo i pár slziček, to když se některé z dívek nepodařilo dojet tak, jak by si přála.

Zeptala jsem se jednoho z organizátorů závodu, pana Josefa Podařila:
„Myslíte si, že se s některou z dnešních startujících setkáte časem na Zlaté lyži, kde bude také v roli závodnice?"
„Myslím, že jak v Novém Městě na Moravě, tak třeba v Marsu ve Svratce je spousta nadějných jak dívek, tak chlapců, určitě se někteří z nich časem dostanou do závodního pole i na Zlatou lyži."

Mistrovství kraje Vysočina žáků v běhu na lyžích pak pokračovalo Druhým nominačním závodem žáků na Zimní olympiádu mládeže a to v těchto kategoriích:
Nejmladší žákyně a žáci, ročník 1996-97, trať v délce 1km
Mladší žákyně a žáci, ročník 1994-95, trať v délce 2km
Starší žákyně a žáci, ročník 1992-93, trať v délce 3km

V odpoledních hodinách nachystali organizátoři ještě 1. párkové závody v běhu na lyžích, kterých se mohly zúčastnit děti všech věkových kategorií. Délka tratě se stanovila podle věku závodníka nebo závodnice, ti nejmenší absolvovali 50m, nejstarší závodníci 1km.

Účast diváků na závodech byla poměrně malá, ale není se co divit. Počasí bylo nádherné, slunečný a mrazivý den jistě vylákal spoustu z nás na běžky nebo na sjezdovky, například novoměstská sjezdovka měla tento víkend opravdu velikou návštěvnost a heslo "u nás bez čekání" tentokrát nebylo pravdou.