Lyžařská sezóna zahájena

Sníh nám pomalu připadává a tak většina sportovců a turistů schovala horská kola (bohužel ne všichni, někteří ohrožují v tomto počasí díky své nerozvážnosti kdekoho včetně sebe) a nyní přišly na řadu lyže a hlavně běžky.

Kdo je příznivec lyžování sjezdového, ten musí ještě chvilku počkat, sněhová děla chrlí kvanta sněhu a vleky v okolí se rozjedou co nevidět. U “sjezdovek“ se sice člověk moc nenadře a užívá si jízdy z kopce, ale přichází o větší kontakt s přírodou, ten si vychutnáme nejlépe na běžkách.

Ještě není to správné množství sněhu, aby do polí vyrazily rolby a sněžné skútry a nadělaly nám přesné stopy pro pohodlnější jízdu. Prozatím si musíme stopu vyjet sami.Ti chytřejší (nebo lenivější?) z nás využívají námahy lyžařů jedoucích před nimi.

Nejlepší podmínky jsou prakticky celou zimu u Nového Města na Moravě. Směrem k Vlachovicím, Rokytnu nebo Sklenému jsou už nyní stopy použitelné pro první výletní jízdy. Není problém urazit na výletě několik kilometrů, momentálně se dá jet například z Vlachovic na Tři Studně, odtud na Rokytno a buď se lesem opět vrátíme na Tři Studně nebo můžeme pokračovat ke Studnicím, kde se naskytne, při kousku štěstí, výhled na široké okolí. Nesmí nás totiž zlobit mlha, což zrovna o tomhle víkendu platilo po oba dva dny. Ale ani to nás nemusí odradit. Při jízdě lesem nebo kolem něj se můžeme kochat námrazou nebo zasněženými stromy. No a určitě se v nejbližších dnech dočkáme toho krásného počasí, kdy si při odpočinku po vyšlápnutí na nějaký kopec stoupneme a koukáme do okolí, sníh a sluníčko nás sice oslňují, ale to nám nemůže bránit v užívání si toho krásného rozhledu.

Ve chvíli, kdy uvidím na poli první rolbu, se vás o tom pokusím co nejdříve informovat a můžete si začít užívat zimy plnými doušky.