Vánoční inspirace

Ještě stále nevíte, co koupit svým ratolestem k vánocům? Možná by vás mohla inspirovat výstava, která právě probíhá v Horáckém muzeu v Novém Městě na Moravě.

Zmiňovaná výstava se jmenuje „Tradiční hračky z Vysočiny“ a jak už název napovídá, největší radost z ní budou mít asi ti nejmenší. Autorem vystavených hraček je Zdeněk Bukáček z Krouny, který je v rodině už třetí , kdo se zabývá výrobou dřevěných hraček. Zakladatelem téměř stoleté tradice byl jeho dědeček František Bukáček, pokračovatelem otec Zdeněk. Mnohé z hraček z jejich dílny jsou pohyblivé.

Pro koupi dřevěné hračky mluví hlavně to, že dřevo je přírodní materiál a tudíž je zdravotně i ekologicky nezávadné, má dlouhou životnost a je snadno opravitelné. V neposlední řadě také podporuje dětskou fantazii a představivost.

Kluky by určitě potěšili dřevění vojáčci, vždyť co je to za kluka bez vlastní armády. A holčičkám samozřejmě vykouzlí úsměv na tváři vysoustružená malovaná panenka. V muzeu ale nenajdete inspiraci pouze na dárky pro děti. Vášnivého šachistu rozhodně potěší dřevěné šachy, které jsou i velmi pěkné na pohled.

Pokud budete mít chvilku v tom vánočním shonu, běžte se tam podívat a vezměte s sebou i děti.