Je tu doba karnevalů a maškarních

První euforie ze zimy je ta tam a další přívaly sněhové nadílky vzbuzují spíše znechucení, než radostné pocity. Únor a březen jsou měsíce, ve kterých mnozí z nás propadají depresím, protože vánoce a Silvestr jsou už daleko za námi a jaro v nedohlednu. Na tyto stavy sklíčenosti znali naši předkové výborný lék. Prostě jít do společnosti a bavit se, bavit se a bavit se. Čím bláznivěji, tím lépe.

Takto se zbavit nudy a špatné nálady se rozhodli i rokytenští hasiči. Pro děti uspořádali dětský karneval a velkou zasedací místnost v místní hasičské zbrojnici přeměnili na plesový sál. Co na tom, že prostory jsou malé, když se chce, tak jde všechno. Dospělí si posedali ke stolům a děti se vrhly do tance a soutěží. A že jich nebylo málo! Některé byly pro ty nejmenší, v dalších změřily své síly starší děti a jiných se zúčastnili všichni společně. Nejhezčí na celém karnevalu bylo to, že ceny si odnesl každý. Někdo jako výhru, někdo za účast a někteří jako útěchu. A pobavili se nejen ti malí, ale i dospělí. Mnozí z nich se v maskách připojili k dětem a vrátili se tak o pár let zpátky. A soutěž o nejlepší masku? V té nebyli vítězové ani poražení. Každá z masek měla své kouzlo a tak se nakonec odborná porota rozhodla, že cenu udělí každému. Vždyť tady nešlo o výhru, ale o zábavu, radost, tanec a hlavně o to, aby se tu všichni sešli a prožili sobotní odpoledne co nejlépe. A to se snad podařilo.

Takže pokud jste třeba jen malilinko smutní a rozmrzelí a nebaví vás už věčný boj se sněhem a lopatou, vezměte si na sebe masku a jděte na karneval. Uvidíte, že z vás váš splín spadne a vy se na svět začnete zase usmívat.