Dlouhotrvající sucha netrápí pouze Vysočinu

I když se nám nad hlavami přežene občas nějaký ten mrak, někdy doprovázen hromy a blesky, celkově panuje nejen v naší oblasti značné sucho.

 

 

Denní teploty jsou vysoké a ve spojení se suchem je tato situace ideální pro vznik požárů. Je třeba proto dbát na velmi opatrné zacházení s otevřeným ohněm hlavně ve volné přírodě. Jelikož je doba prázdnin, dovolených a táboření, jsou obavy z požárů na místě.

 

A proto Krajský hasičský záchranný sbor spolu s hejtmanem kraje Vysočina, Milošem Vystrčilem, pravidelně monitorují situaci v našem regionu. Prozatím není nutné učinit nějaké radikální řešení, jako je vyhlášení „období déletrvajícího sucha, s čímž souvisí zákaz spalování hořlavých látek na volném prostranství a rozdělávání ohňů ve volné přírodě“.

 

Starosti mají majitelé zahrad a zahrádek, protože většinou poměrně nákkladné rostliny, keře a trávníky v tomto počasí velice trpí. Ideální je pravidelné zavlažování, musí být ovšem v dosahu zásoba vody - například studna, retenční nádrž nebo rybník apod. 

 

 

 


V následujících dnech by se mělo počasí změnit, v dohlednu jsou ale spíše přeháňky nebo bouřky. No a pokud přijde nějaký přívalový liják, tak ten nadělá více škody jak užitku.