Opět se ochlazuje

Počasí vůbec nebere zřetel na to, že by o víkendu mohlo být vstřícnější. Zatímco přes týden je pěkně slunečno a teplo, na víkend se zase ochlazuje.

 

 

Minulou neděli jsme mohli využít k pravým jarním procházkám. Sluníčko ukázalo svoji sílu, bylo pěkně teplo, radost vyrazit někde na výlet. Po loukách se procházeli turisté, na skalách lezci využívali ideálního počasí.

No a tento víkend, pár dní před prvním jarním dnem, hlásí meteorologové zimu a ve vyšších polohách sníh. Sobota dopoledne ukazuje, že se asi nemýlí. Ochladilo se a ten sníh je doslova "na spadnutí". Oproti minulému víkendu ale nebude lépe asi ani v neděli. Pravděpodobnost sněžení je ještě větší a navíc má dorazit silný vítr. Z uragánu však strach mít nemusíme.

Větší svátek jara než první jarní den je svátek všech Josefů. Ale ani Pepíky sluníčko asi moc nepotěší, protože počasí by mělo být obdobné. Takže na to opravdové jaro si ještě musíme nějaký den počkat. Určitě to ale nebude dlouho. Zima se nám letos moc nepředvedla, tak snad už brzy předá svou vládu jaru. Dokazují to první kvetoucí sněženky a bledule, které už zdobí zahrádky a louky i ve vyšších polohách.