Nová služba pro turisty

Už zanedlouho si turisté i místní občané budou moci užívat nové cukrárny a kavárny v obci Milovy. Tato vesnice je turisticky velmi oblíbená a vyhledávaná, nejen pro své krásné okolí, hotel a spoustu penzionů nabízejících ubytování, ale také pro možnost koupání v Milovském rybníku.

Před nějakým časem koupil budovu zchátralého panského domu v Milovech pan Jirgala z Bílovic, který se rozhodl ji na vlastní náklady zrekonstruovat a vytvořit v ní kavárnu s cukrárnou. Rekonstrukce už je téměř u konce a jak mi majitel řekl, snad do měsíce budou moci otevírat.

Návštěvníci budou moci využívat nejen vnitřní prostory, ale počítá se i se zahrádkou, která by měla zpříjemnit letní posezení. Takováto posezení venku vítají hlavně maminky s malými dětmi, které pak nemusí mít strach, kde a co jejich ratolestem upadne od pusy nebo co vylijí.

Objekt bývalého panského dvora najdete hned na začátku Milov (pokud přijíždíte od Nového Města na Moravě), naproti rybníka. Snad se také podaří do začátku turistické sezóny obnovit koupání, protože v současné době je rybník kvůli nutnému odbahnění a opravě hráze vypuštěný.