Memoriál Františka Proseckého

František Prosecký, známý veteránista, bude otevírat v Bystřici nad Pernštejnem nové prostory, které naplní historickými motocykly. Podle slov Františka Proseckého juniora to budou maloobsahové motocykly převážně české výroby a bude jich zde vystaveno asi třicet kusů.

Město se snaží napomoci panu Proseckému v hledání dalších prostor, kde by mohl vystavovat i svá historická auta, která má prozatím v Bítově. Přestěhováním veteránů do Bystřice nad Pernštejnem se pan Prosecký postará městu o velmi zajímavou atrakci. Takže zanedlouho zde snad budete moci shlédnout nejen motocykly, ale také historické osobní i nákladní automobily, což je jistě zvláště pro mužskou část obyvatelstva velmi lákavé. I když to jistě nebude nijak jednoduché. Výstavní plocha v Bítově činí sedm set m² a jak pan Prosecký sám říká, objevují se i názory, že se nedají všechny historické skvosty prohlídnout, protože jsou namačkány moc na sobě. Takže nároky na plochu jsou veliké a uvidíme, jestli si s tím město poradí.

A pro všechny, kdo se rádi pokochají pohledem na historické stroje a jízdu na nich, je připraven sobotní memoriál Františka Proseckého seniora. Startuje se v deset hodin a třicet minut ve Třech Studních, odtud se pojede do Bystřice nad Pernštejnem, ve 13 hodin se bude odjíždět od městského muzea a veteráni zamíří do Nového Města na Moravě.

V Novém Městě na Moravě si jistě všichni přihlížející přijdou na své, protože před radnicí budou jezdci předvádět jízdu zručnosti. Tu budete mít možnost zhlédnout okolo půl druhé a po druhé hodině si to motocykly zamíří zpět na Tři Studně.

Do memoriálu se přihlásilo kolem šedesáti posádek, což je dost úctyhodné číslo, když uvážíme, že se jedná o historická vozidla. Určitě to bude zajímavý zážitek, tak si ho nenechejte ujít.