Heidi Janků rozdávala dětem ceny

Mateřské školky z okresu Žďár nad Sázavou se zúčastnily výtvarné soutěže nazvané „Malování s Petrou", jejíž patronkou se stala ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Petra Buzková. Ta se sice předávání cen nejlepším malým malířům z Vysočiny osobně nezúčastnila, ale měla za sebe opravdu dokonalé zástupce.

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo v sobotu dopoledne v Kulturním domě Žďár nad Sázavou a role moderátorky se ujala zpěvačka Heidi Janků. Ceny předávali poslanci Petr Zgarba a Karel Černý. Oceněných bylo hodně, jak je vidět, máme na Vysočině spoustu mladých talentů. V kategorii od šesti do sedmi let skončil na prvním místě Petr Kunc z Mateřské školy v Bystřici nad Pernštejnem, mezi čtyř až pětiletýma zvítězila Kateřina Škapová z Hamrů a v kategorii nejmladších - do tří let, se jako první umístila Evička Mošnerová z MŠ Drobného, Nové Město na Moravě.

Zpěvačka Heidi Janků celou slavnost nejen moderovala, ale také svým malým obdivovatelům zazpívala, zatančila a připravila pro ně i pár soutěží. Všichni se skvěle bavili, děti nejvíce nadchlo, když je zpěvačka pozvala k sobě na pódium, kde spolu s ní tančily a zpívaly.

 

Po skončení jsem se Heidi zeptala:

Jak se vám pracuje s takovým malým publikem, je to lepší, než s dospělými?
Není to lepší, je to daleko horší, protože děti vám okamžitě dají najevo, jestli je to baví nebo ne. Když je to nebaví, tak pak už je nikdy nedostanete na svojí stranu. Já jsem se to samozřejmě nenaučila ze dne na den, mě to trvalo několik let, abych dokázala děti pobavit a nenudit, protože ono je to někdy opravdu těžké. Ti dospělí ti už se trošku umí přetvařovat, takže tam je to, neřekla bych, že jednodušší, ale určitě jiné.

A jak se vám líbí na Vysočině, jezdíte sem častěji?
Jezdím sem často, dokonce teď jsem tady byla asi čtyřikrát po sobě. Jihlava, Třebíč, teď Žďár, Velké Meziříčí. A hlavně když jedeme na Moravu, tak přes Vysočinu musíme projíždět. Jezdíme tady opravdu rádi a velmi často.

 

A máte čas shlédnout i něco jiného než jen sály, ve kterých vystupujete?
To mi moc času nezbývá, pravda, ale vždycky, když jedeme a i když právě odbočíme z dálnice, třeba tady ke Žďáru, tak vždycky neopomeneme říct, jak je tady krásně.

Jsme rádi, že se Heidi u nás líbí, a že k nám na Vysočinu ráda jezdí. Ve Žďárském kulturáku se jí program pro děti opravdu povedl, ocenění i ti méně šťastní byli doslova nadšeni a určitě budou na sobotní dopoledne plné odměn, zpěvu a tance rádi a dlouho vzpomínat.