Silničáři vymysleli pro řidiče novou hru

Znáte ty orientační hry, kdy se musíte přemístit z bodu A do bodu B jen za pomoci mapy a buzoly? Tak něco podobného zavedli žďárští silničáři mezi Bystřicí a Jimramovem. Za odbočkou na Vítochov je najednou zákaz vjezdu bez jakéhokoliv dalšího vysvětlení.

Nikde žádná objížďka, žádná informační cedule. Kam má chudák řidič jet, pokud se chce dostat do Jimramova, to mu nikdo neporadí. Alespoň tomu tak bylo v úterý kolem poledne. Bezradně nás tam stálo několik aut, většina se vrátila zpátky do Bystřice. Ti šťastnější, kteří sebou vozí mapu, ji vytáhli a zkoumali další možnosti. Prostě řidiči poraď si jak umíš.

Volala jsem na žďárskou Správu a údržbu silnic, kde mi ing. Kašpárek, výrobní náměstek, sdělil, že se na této komunikaci provádí pouze běžná údržba, a že neví nic o tom, že by silnice měla být uzavřena. Slíbil, že situaci zjistí, a že mi další informace podá následující den. Zkoušela jsem mu druhý den znovu volat, ale pro jistotu nebral telefon ani mobil.

Takže řidiči, až se budete projíždět žďárským okresem, vezměte si raději mapu sebou. Silničáři jsou v jádru velmi hraví a pokud vám chybí pro jejich nástrahy pochopení, tak tím, že se dokážete v uzavírkách sami rychle zorientovat, předejdete rozčilení, naštvání, ba i nadávkám na jejich adresu.