V Novém Městě započne stavba kruhového objezdu

Jedna z nejhorších křižovatek v Novém Městě na Moravě je na silnici č. 19 vedoucí z Bystřice nad Pernštejnem do Žďáru nad Sázavou. Neuplyne jediný rok, aby se zde nestala tragická dopravní nehoda. V letošním roce by se měla tato situace konečně začít řešit.

Podle informací místostarostky města, paní Markové, už bylo vyhlášeno výběrové řízení na realizaci stavby s tím, že zahájení by mělo být 1. srpna letošního roku. Kruhový objezd by měl být dokončen 31. 7. 2007.

Variantně se ale připravuje i jiné řešení, podle něhož by řidiči mohli nový kruhový objezd využívat už 30. listopadu letošního roku. V roce 2007 by se pouze dodělávaly úpravné práce, jako je například výsadba zeleně. V tuto chvíli je však připravována pouze první varianta, pro tu druhou není dostatečné finanční krytí. Pokud by se ale podařilo peníze sehnat, bude pro realizaci celé stavby v letošním roce již vše připraveno.

Stavět se bude za plného provozu, takže řidiče bude na této silnici čekat určité omezení. S objížďkou se nepočítá. Pokud budete mít možnost volby, bylo by asi lépe se této křižovatce od začátku srpna vyhnout. Na zpomalení provozu určitě práce na stavbě mít vliv budou.

Samozřejmě, že by bylo lépe, kdyby se stavba dokončila co nejdříve. Ale i tak jsou novoměstští rádi, že se otázka křižovatky konečně začala řešit. Nejde jenom o motoristy, ale velké problémy měli i chodci, kteří museli denně rušnou křižovatku přecházet. Už delší dobu se o stavbě kruhového objezdu mluvilo, letos se konečně přistoupí i k realizaci.