Internet na Vysočině zase o něco blíž

V současné době je až neuvěřitelné, jaký posun zaznamenal rozvoj Internetu. Nebo ani ne tak rozvoj, jako spíše to, že se k nám stále více přibližuje. Před pár lety jsme se sem tam nadšeně připojovali přes vytáčené připojení a byli jsme rádi, že se dostaneme na síť.

Postupem času je nám Internet čím dál více blíže a je nám dostupný jak ve městech, tak na vesnicích. Jsou lokality, kde si dokonce můžeme vybírat, jakým způsobem se "připojíme".

V oblasti Žďárských vrchů se obce a města snaží, aby se k síti dostal úplně každý, bez ohledu na to, zda má nebo nemá doma počítač, jestli je v dosahu signálu a podobně. Nedávno se například v mikroregionu Novoměstsko rozšířil provoz tzv. informačních kiosků - i na sebemenší vesnici objevíte panel, který je stále připojen a najdete si téměř vše, co potřebujete. Hlavním smyslem je samozřejmě to, abyste se dozvěděli co nejvíce o dané lokalitě. Turisté si mohou vyhledat jakékoliv potřebné informace.

No a aby toho nebylo málo, v některých městech Vysočiny se nyní můžete bezplatně připojit na hodinu ze svého počítače nebo spíše notebooku a nemusíte hledat žádný informační panel.
Jedná se o města Havlíčkův Brod, Moravské Budějovice, Stonařov, Želetava, Jihlava, Přibyslav, Žďár nad Sázavou, Nové Město na Moravě a Bystřice nad Pernštejnem. Pouze vyplníte dotazník a už můžete využívat bezplatnou bezdrátovou síť ROWANet-Free. Samozřejmě k tomu musíte mít příslušné vybavení.

Takže pokud přijedou nějací turisté na Vysočinu, není problém připojit se na Internet, kouknout kde jsou, co ve městě nebo okolí najdou, můžou si prohlédnout podrobné mapy nebo kouknout na www.zdarskevrchy.cz a hned mají všechny informace po ruce.