Ani déšť nezabránil vycházce a sportu

I když slunečné a horké dny jsou již definitivně za námi, přece jen se návštěvníci Žďárských vrchů nedají od vycházek a sportu v přírodě odradit.

 

 

 

 

Nejen turisté, ale také vyznavači horolezectví se ve čtvrtek potkali na Pasecké skále. Zdolali ji všichni. Někteří pohodlnější a schůdnější pěšinkou a ti zdatnější cestou o něco obtížnější a náročnější.

 

Zpočátku padal jenom mírný deštík, který nikomu nijak nevadil. Snad jen viditelnost z Vyhlídky nebyla tak dokonalá, jako jindy, ale nejdůležitější orientační body jste po chvilce hledání přece jen našli.

Později odpoledne se deštík změnil v déšť a tak se všichni přítomní kvapem chystali domů nebo do rekreačních zařízení, kde byli ubytováni. Hlavně být co nejdříve v suchu a teple a napít se horkého čaje, popřípadě něčeho ostřejšího.

Ani v příštích dnech nebude počasí lepší, pořád nás čekají přeháňky a zatažená obloha, ale nedejte se tím odradit. I v takovém počasí se dá projít pěkný kus Žďárských vrchů a věřte, že i na takovou vycházku budete rádi vzpomínat.