V okolí Bystřice budou další uzávěrky silnic

Každý řidič, který jel v minulých dnech z Nového Města směrem na Bystřici nad Pernštejnem, byl určitě znechucen objížďkou, kterou musel na této cestě absolvovat. Protože se opravuje silnice ve vesnicích Divišov a Rovné, bylo nutné odklonit dopravu.

Podle starosty Bystřice nad Pernštejnem, Karla Pačisky, budou muset být řidiči ještě nějaký čas trpěliví. Silnice Divišov - Rovné by sice měla být koncem tohoto týdne dokončena, ale čekají nás další objížďky.

Od 16. do 18. 9. by měla být odkloněna doprava v Lesoňovicích z důvodu pokládání nového koberce. Touto uzávěrou by měli dopravní problémy v dané lokalitě končit, napříště vás tam prý čeká jenom krásná a nová silnice.

Protože kraj Vysočina uvolnil ze svých fondů další peníze, bude se pokračovat i v opravě silnice Dalečín - Jimramov. Zatím vás na této silnici čekají jen dopravní omezení, ale v budoucnosti budete muset s nějakou tou uzavírkou počítat.

Poslední z plánovaných uzavírek by měla být od 18. 9. do 21. 9. Týká se železničního přejezdu od Bystřice směrem na Dolní Rožínku. Tento přejezd byl velice problematický a neustálé stížnosti řidičů konečně přinesly své ovoce. Přejezd projde celkovou rekonstrukcí.

Tento rok to už musí všichni, kdo budou cestovat v okolí Bystřice nad Pernštejnem, nějak vydržet. Objížďky nejsou nic příjemného, zvlášť když před vámi jede na malé úzké cestě, která se z ničeho nic stala hlavní, pět traktorů a sedm náklaďáků. To se pak doprava jaksepatří zpomalí, většina řidičů kleje a nadává a jen málokoho to nevyvede z míry. Zato se pak můžete těšit, že zanedlouho budete v okolí Bystřice jezdit po krásných a nových silnicích. A to je lákavá představa.