Na zimu budeme mít silnice jako nové

Ačkoliv se v jarních a počátečních letních dnech na našich silnících téměř nic nedělo, teď na podzim je všechno úplně jinak.

 

Všichni mají plné ruce práce, aby do zimy dostaly naše silnice nový kabát. Pardon, koberec. Všude je to samá objížďka a samý zákaz.

Stejně tak i v Bobrové. Tam se sice začalo už na začátku prázdnin, ale hotovo pořád není. Je ale pravda, že tam byla silnice v naprosto katastrofálním stavu. Pomalu se už po ní nedalo projet bez toho, abyste si nějakým způsobem nepoškodili vozidlo. A navíc musím firmu, která stavbu provádí, pochválit. Mile mne překvapili, že pracují i v sobotu, aby byla obec průjezdná co nejdříve.

Brzy (snad) bude silnice v Bobrové úplně nová, ale do zimy si jí už asi moc neužijete. A můžete jen doufat, že se na ní po mrazech a sněhové nadílce neobjeví na jaře zase nějaké nové trhliny.

Trochu jiná situace je u obce Oslavičky u Velkého Meziříčí. Tam se letos vybudoval obchvat, který je už i zprovozněn. Stavba byla započata v srpnu roku 2005 a v letošním roce byla dokončena. Délka obchvatu je více než 1,5km a jeho vybudováním by se mělo zlepšit napojení Vysočiny na dálnici D1. Také obyvatelé obce si konečně oddychnou. Hluk a zplodiny z výfuků jistě nebyly příjemné, zvláště při takovém množství aut, které denně Oslavičkami projíždělo.

Některé silnice už máme spravené, jiné se zrovna teď opravují, ale spoustu z nich to teprve čeká. A řidiči i silničáři se už dnes děsí toho, jaká překvapení nám zase zima přinese. Ale však my si s tím poradíme. Začneme zase na podzim a co se stihne, to se stihne. Zbytek bude zase muset počkat na další rok.