Už je to tady!

Vyznavači zimních radovánek a sportů zajásají, první sníh už je tady. Je to sice jen takový malý poprašek, ale kdo ví, jestli se do konce týdne nepromění v nějakou stabilnější sněhovou nadílku.

 

 

 

Děti si hned plánují, kde budou sáňkovat a bobovat a nás dospělé nutí z té bílé trošky, která napadla, uplácat alespoň sněhovou kouli, když už ne celého sněhuláka. Obličeje jim doslova září radostí.

Z nás dospělých se na první sníh těší málokdo. Snad jen pár nadšenců, kteří si voskují lyže a běžky i v létě, a kterým slunce, voda a teplo nic moc neříkají. Většina se spíš stará, jestli má na zimu připraveno dostatek uhlí a dřeva a jestli už mají poklizenou a zrytou zahrádku. A ti ostatní, kteří se o topivo a zahrádku starat nemusí, honem shání zimní boty, čepice a rukavice.

Také řidiči nakvap dokupují zimní pneumatiky a po litrech lijí do aut nemrznoucí kapalinu. Ale, stejně jako každý rok, se jistě najdou hazardéři, kterým budou letní pneumatiky stačit, ať je sněhu málo nebo hodně.

Letos dojel Martin na bílém koni místy o něco dříve, než obvykle. Sněhový poprašek možná ani dlouho nevydrží. Ale i tak nám díky němu přibude nejedna starost. Avšak na druhou stranu na nás také působí jako nádherná předzvěst vánoc. A na ně se netěší jen málokdo.