Spěcháte?

O tom, že se spěch nevyplácí, se mohli v sobotu přesvědčit řidiči v okolí Nového Města na Moravě.

Městští policisté si vypůjčili radar od svých státních kolegů a společně kontrolovali disciplinovanost řidičů v obcích Maršovice a Rokytno. A nestačili se divit. Skutečnost, že během půl hodiny zastavili za překročení rychlosti více než deset projíždějících automobilů, je poněkud alarmující. Zvláště v těchto dnech, kdy jsou, zejména ve vyšších polohách, denně mlhy. Někdy dokonce takové, že nevidíte ani na krok. V sobotu sice tak hustá mlha nebyla, ale ani o viditelnosti by se nedalo říct, že je vynikající.

Dokážu pochopit, že člověk někdy spěchá. Ale že by bylo ve dni volna tolik chvátajících? Zvláště nepřehledné zatáčky by měly být impulzem k tomu, abychom sundali nohu z plynu.

Je pravdou, že se na našich silnicích mnohdy potkáváme i s jiným extrémem. Někteří řidiči se tolik bojí, aby nepřekročili rychlost, že jedou v obci raději třicítkou. Za nimi se pak táhne kolona aut a nemůžeme se divit, když někomu dojde trpělivost a šlápne na plyn ve snaze takového šneka předjet. Někdy pak bohužel tu nohu z plynu už nezvedne.

Také už jsem se setkala s názorem, že řidiči neustále sledují tachometr, aby náhodou nejeli rychleji a tak občas přehlídnou třeba přechod pro chodce nebo to, že vozidlo jedoucí před nimi prudce zabrzdí. Tachometr si sice pohlídali, ale srážce nepředešli.

Proto milí řidiči buďte opatrní. Ať nedostanete pod stromeček složenku na pokutu a předvolání ke správnímu řízení. To by se určitě nikomu z vás nelíbilo.