Japonští mistři budou trénovat bystřické judisty

Do Domu dětí a mládeže v Bystřici nad Pernštejnem zavítá v pátek neobvyklá návštěva. Tři japonští mistři v judu zde budou trénovat děti i dospělé.

Podle Pavly Jakubcové, vedoucí oddělení tělovýchovy a sportu v DDM, oslavilo letos judo v Bystřici nad Pernštejnem desáté výročí. Zdejší judisté jsou úspěšní hlavně díky dobrým trenérům.

Téměř zázrakem se podařilo získat ke krátkodobé spolupráci tři japonské trenéry. Jejich příjezd je plánován na pátek 24. listopadu a do neděle by se měli věnovat místním judistům.

A kdo vlastně přijede?

Toshikazu OKADA sensei, který spolupracoval při zakládání KODOKANU (kolébky judo). Zabývá se převážně NE-WAZA, což je boj na zemi, škrcení, páky, držení, přechody...

Kaoru SHIMIZU sensei, mistr NAGE-WAZA, mistr NE-WAZA, mistr KOSEN-JUDO

Yasuaki KAJI sensei, který je mimo jiné trenérem ochranky japonské vlády a mistrem světa v COMBAT WRESTLINGu.

Trénovat budou v tělocvičně kulturního domu a pokud byste chtěli mistry vidět při práci, pak máte možnost 24. 11. od 16,30 do 20 hodin, 25. 11. od 8,30 do 11.30 a od 15 do 18 hodin a v neděli 26. 11. od 9 do 11 a od 14 do 16 hodin.

Místní oddíl juda navštěvuje čtyřicet dětí a asi dvacet dospělých. Na zahraniční trenéry se všichni moc těší. Pro pracovníky DDM bude tato návštěva znamenat spoustu práce navíc, neboť bude potřeba nejen zajistit ubytování, ale také speciální stravu. Kromě judistů dojedou i překladatelé, protože japonské angličtině, kterou mluví, rozumí málokdo.

„Je to velký úspěch a máme z toho velikou radost. Klubů, kterým se povedlo sem pozvat mistry, je velice málo. Je to velký přínos i pro město Bystřici. Navíc doufáme, že když se to podaří, tak že sem začnou jezdit pravidelně. Toho bychom chtěli docílit." Dodává Pavla Jakubcová.