Zima je tu!

Tak teď už je to jasné, jaro nepřijde, nastupuje zima. To, co ráno vypadalo jako sněhový poprašek nahánějící hrůzu pouze řidičům, se přes den pomalu měnilo v souvislou sněhovou pokrývku.

Uvízlé kamiony, které jste na silnicích mohli hlavně během dopoledne vidět, opět potvrdily, že někteří dopravci počasí na Vysočině stále podceňují a najdou se i odvážlivci na letních gumách. Je fakt, že je "teprve" prosinec.
I když je v nižších polohách jen mokro a déšť, můžeme na vrcholcích kopců téměř s jistotou očekávat sníh. Jednou z možností je i náledí a to je pak problém pro řidiče, chodce, zkrátka pro všechny.

Ve většině regionu po celý den poměrně hustě sněžilo, jako by zima najednou chtěla dohnat to, co doteď zameškala. Organizátoři i účastníci Zlaté lyže se mohou začít radovat. (Jen doufejme, že to nebude předčasné). Ještě pořád mají pár dní na to, aby sněhová děla začala chrlit tuny sněhu a mohly se navážet a připravovat tratě.
Ale na to, aby vyrazily do polí rolby a běžkaři se začali prohánět po zasněžených pláních, na to si budeme muset dle rosničkářů ještě chvíli počkat.

Děti se snaží udělat pár sněhových koulí, moc jim to zatím nejde, sníh je mokrý a v teplých dlaních rychle taje. Snad už během příštích pár dnů budou u domů stát sněhuláci. A vánoce budou zase těmi pravými vánocemi se vším všudy. Tedy i se sněhem.