Žena a šperk patří k sobě

Tentokrát bych tu měla jeden skvělý typ pro muže, kteří by chtěli dát pod stromeček ten nejkrásnější dárek svým manželkám, přítelkyním, milenkám nebo maminkám.

 

Při nakupování tohoto dárku můžete dokonce spojit příjemné s užitečným. Zmíněný dar je sice šperk, jak už název napovídá, ale nebudete ho kupovat v žádném obchodě. (Tam muži chodí vždy neradi, někdy dokonce s krajním odporem. Nebaví je dlouhé fronty ani přehrabování se ve vystaveném sortimentu.) Tentokrát stačí, když se půjdete podívat do Horáckého muzea v Novém Městě na Moravě. Tam vás, kromě jiného, čeká také prodejní výstava šperků.

Autorkou vystavené kolekce je Michaela Kršková a v prostorách muzea vystavuje spolu se svou maminkou Hanou, která tvoří také, ale zaměřuje se především na malbu na hedvábí. Její výtvory každého pozitivně naladí neboť jsou pestré, veselé a usměvavé. Na jemné tkanině tak ožívají domy, věci, zvířata i lidé, vytvořené citlivou rukou a pořádnou dávkou fantazie.

Dcera Michaela se zaměřila spíše jiným směrem. Vystudovala obor zlatnictví a stříbrnictví a jejím hlavním zájmem se stal šperk. Můžete si vybrat z bohaté nabídky náušnic, prstenů, přívěsků, broží i náhrdelníků. Na své si tu přijdou ženy něžné a romantické, ryze praktické i extravagantní. Nabídka je velmi bohatá. Materiálem, ze kterého je všechna tato nádhera vyrobena, je stříbro, v některých případech velice vhodně doplněné polodrahokamy. Šperky z autorské dílny Michaely Krškové jsou vhodné jak k dennímu nošení, tak i pro významnější chvíle.

Autorka kolekce šperků se však věnuje také textilní tvorbě. Dokladem toho je i výstava vlastnoručně zhotovených kostýmů podle vlastních návrhů. Při pohledu na ně se najednou vrátíte o několik desítek let zpět, do doby, kdy dámy byly skutečně dámami a pánové galantní, čestní a ochotni vyzvat pro svou vyvolenou soka na souboj.

Takže pánové, buďte opět galantní a nadělte dámě svého srdce pod stromeček nějaký krásný dárek. V Horáckém muzeu v Novém Městě na Moravě si jistě vyberete.