Ve Žďáře budou další parkovací místa

Parkování je problémem ve většině měst. Nejinak je tomu i ve Žďáře nad Sázavou.

 

 

 

Největší vrásky dělá žďárským radním v současné době parkoviště před poliklinikou. Vzhledem k tomu, že plocha slouží k „odložení" dopravního prostředku i pro zákazníky obchodního řetězce Lidl a nachází se na jejich pozemku, je parkování nad jednu hodinu placené. Což samozřejmě vyhovuje těm, co si přijdou nakoupit, méně už však pacientům se zdravotními problémy, kteří musí navštívit některé z pracovišť polikliniky.

Nestěžují si jen samotní pacienti, ale také lékaři. Na žďárskou polikliniku často jezdí lidé z dalekého okolí. Pokud mají nějaké větší zdravotní problémy, je pro ně obtížné odstavit auto na vzdálenějším parkovišti a dobelhat se třeba o berlích ke zdravotnickému zařízení.

Pokud své auto necháte na parkovišti před Lidlem déle než hodinu, zaplatíte za každou další hodinu třicet korun. Takže jestliže v jednom dni absolvujete více vyšetření, připravte se na to, že vás to bude stát víc, než jen pár hodin času.

I proto se město rozhodlo k vybudování dalšího parkoviště, které by navazovalo na to stávající. Celkem by pak pro potřeby Lidlu i polikliniky mělo být osmdesát jedna parkovacích míst, z toho osm pro tělesně postižené. Předpokládaná cena, kterou bude nutno zaplatit je pět a půl miliónu korun a Lidl by se měl spolupodílet jedním miliónem korun.

Zároveň s rozšířením parkoviště je počítáno i s menší parkovou úpravou, která by oddělila polikliniku i obchod od hlavní silnice.