Láska bez mobilu? Nemožné!

Snad v každém městě můžete najít organizaci, která se věnuje pouze dětem. Ani Nové Město na Moravě není výjimkou, takovýchto organizací je tu hned několik. A jednou z nich je i Dům dětí a mládeže Klubíčko.

Děti do Klubíčka chodí rády, protože zde mají velký výběr různorodých zájmových kroužků. Ale nejen to. Jsou zde pro ně připravovány nejrůznější zajímavé akce. V nejbližší době to bude například koncert třináctileté a nejen pro děti velice populární zpěvačky Ewy Farne. Bude se konat 30. března v 18 hodin v Kulturním domě Nové město na Moravě.

Ewa nebude v Novém Městě pouze koncertovat. Má zde navštívit i dětské oddělení novoměstské nemocnice, kde potěší malé pacienty a předá jim zajímavé dárky.

Podle sdělení Lubomíra Šuly, ředitele DDM Klubíčko, je koncert Ewy Farne ojedinělá záležitost. Jde vlastně o druhý koncert této zpěvačky v České republice. První by se měl konat v Benešově a po Novém Městě na Moravě by měly následovat České Budějovice.

Koncert této mladičké zpěvačky inspiroval pracovníky DDM i k řadě soutěží. Jedna z nich, která pokračuje až do 10. března, má stejný název jako největší hit Ewy Farne. Jmenuje se „Měls mě vůbec rád" a mohou se do ní zapojit všichni mladíci a slečny od 12 do 19 let. Jejich úkolem je pouze napsat svůj příběh táborové, prázdninové nebo prostě nějaké lásky. Příběh nemusí být skutečný, soutěžící mohou zapojit i svou fantazii.

Porota má v současné době asi dvanáct příspěvků, které by, podle Lubomíra Šuly, mohly být zajímavým materiálem i pro některé psychology. Přispěvatelkami jsou zatím pouze dívky a to ve věku dvanáct a třináct let. Pozoruhodné na jejich příbězích je to, že si ani jedna z nich nedovede představit seznámení a lásku bez mobilního telefonu. Co by tomu asi tak říkaly naše maminky a babičky? Ty byly v seznamování rozhodně vynalézavější. I když možná, kdyby už tehdy byly mobily, kdoví.....