Létající nosorožec už rušit nebude

Nedávné letecké manévry, které v minulých dnech narušily klidné nebe nad Vysočinou, Olomouckým a Pardubickým krajem, jsou už za námi.

 

 

Proti „obtěžování hlukem" se v době cvičení bouřili občané Žďáru nad Sázavou. Poukazovali na takzvanou „džentlmenskou dohodu", kterou radnice uzavřela s veliteli letišť. Ta měla zaručit klidnější nebe nad městem.

Rozhořčený dopis obdržel starosta Žďáru nad Sázavou, Jaromír Brychta, který však občanům v této věci nemohl pomoci. „Nemůžeme poručit vojákům, aby nad městem nelétali. Je zde letový koridor a navíc v době cvičení nikdo nemusí respektovat přání občanů. Džentlmenské dohody, které máme s veliteli letišť, v této době vůbec neplatí. Navíc hosté z jiných států se určitě nebudou přizpůsobovat nějakým našim dohodám."

Hluk stíhaček nad Žďárem je jistě nepříjemný, ale stěžující by si měli uvědomit, že stejný hluk musela snášet i řada dalších občanů v jiných městech a obcích. Naštěstí cvičení netrvalo tak dlouho, takže dnes už zase džentlmenské dohody platí a občané Žďáru si mohou opět vychutnat klidné nebe nad městem.