Nový kruhový objezd by měl být reprezentativní vstupní branou do města

Výstavba kruhového objezdu na nejnebezpečnější křižovatce v Novém Městě na Moravě se pomalu chýlí ke konci.

 

 

Podle starostky města Zdeňky Markové by v posledním květnovém víkendu měla být na celém úseku stavby kompletní uzávěra. Je to čtrnáct dní dříve, než bylo původně plánováno. V době zákazu vjezdu dokončí stavební firma finální povrch. Pak už budou kruhový objezd čekat pouze „kosmetické úpravy". Doprava by měla být po tyto dva dny odkloněna do centra města.

Středový bod nového kruhového objezdu bude prozatímně osázen zelení, ale časem by měl získat mnohem reprezentativnější vzhled. „Byla bych ráda, kdybychom kruhový objezd vnímali jako vstupní bránu do města, takže v jeho středu bych uvítala nějaký symbol Nového Města."Prohlásila Zdeňka Marková.

Zatím ale není rozhodnuto, jak by měla finální „vstupní brána" do Nového Města na Moravě vypadat. Radnice uvažuje i o vypsání soutěže. Byli osloveni i bývalí žáci Základní umělecké školy Jana Štursy, kteří slíbili poslat své návrhy.

Pro občany i mnohé návštěvníky je Nové Město především symbolem lyžování. Podle starostky se ale Novoměšťáci proslavili i v jiných sportech, než jen v běhu na lyžích. Velmi známý je například jeden z nejlepších českých lezců, Radek Jaroš. Zdeňka Marková by si dokázala představit i takovou variantu, kdy by se ve středu kruhového objezdu vypínal velký kámen se zaseknutým cepínem, což by mnohým návštěvníkům města připomnělo Radkovy úspěchy.