Osvěžit se můžete v Koupališti

Ano, čtete dobře. V Koupališti. Rybník se zavádějícím názvem Koupaliště je v Novém Městě na Moravě opět zpřístupněn široké veřejnosti.Dlouhotrvající spor bývalých provozovatelů koupaliště a městského úřadu sice ještě není dořešen, ale obyvatele i návštěvníky města spíše zajímá nadcházející sezóna. Ta naštěstí není ohrožena, i když už nebude provozováno klasické koupaliště, jak byli lidé v minulosti zvyklí.

Odstraněním plotu vznikl přírodní areál, volně přístupný. Toto opatření mělo však i své negativní stránky. Bezprostředně po likvidaci překážky byly z pozemku odcizeny dvě dětské skluzavky. „ Nové Město na Moravě má pětadvacet dětských hřišť a za celou dobu se z nich vůbec nic neztratilo", konstatovala starostka města Zdeňka Marková. „Žádnou náhradu tam prozatím dávat nebudeme. Kromě toho to není majetek města, ale mikroregionu Novoměstsko."

Okolo rybníku Koupaliště byla v minulých dnech posečena tráva, což jistě také přispěje k jeho větší návštěvnosti. Město uvažuje o instalaci chemického WC a odpadkových košů aby se předešlo znečištění areálu.

Rybník Koupaliště je stejně jako v minulosti často vyhledáván Novoměšťáky. Jeho chladná voda příjemně osvěží v parných dnech a okolí láká na příjemnou procházku. A pokud se podaří vyřešit spory mezi bývalými provozovateli a městem, bude toto místo také oázou klidu a míru.