Vývěsní tabule jsou jen pro někoho?

V každé obci mají občané nějakou vývěsní tabuli, kde pořadatelé jakýchkoliv akci upozorňují, kdy a kde se můžete jít pobavit, zajít na koncert, přihlásit se do autoškoly a podobně.  Doposud je vše v pořádku. Jenže oznámit takovou akci pár dní dopředu, aby se informace náležitě roznesly, je někdy dosti velký problém.

Taneční zábava nebo jiné kulturní vyžití zabere pořadatelům poměrně dost času. Vylepení plakátů k tomu patří, někdo musí najet desítky kilometrů a stále dokola přicvakávat či lepit pořád tentýž plakát. A všude je dobré rozhlédnout se po ostatních letácích, aby se nepřelepovaly ty aktuální. Pokud se u této činnosti alespoň trochu přemýšlí, většinou se najde kousek, kde je buď volno, nebo tam visí upoutávka na akci, která již proběhla a můžeme ji tedy bez starostí přelepit.

 

To ovšem pro někoho neplatí. Přiřítí se k nástěnce, bezohledně plácne právě ten svůj plakát kamkoliv, jen aby byl dobře vidět a ještě lepší je dát plakátů víc anebo polepit celou nástěnku, aby se vše nedalo opravdu přehlédnout.

 

Občas plakáty také rozvážím. Zabere to  dost času a opravdu mne “těší“, když projedu stejnou vesnicí druhý den a plakát tam buď není, nebo je přelepen.  Zajímavé je, že se jedná stále o stejné pořadatele a firmy. Do minulého roku v této bezohlednosti vedlo Westernové městečko Šiklův mlýn, letos jsou to upoutávky na diskotéky ve Zvoli. Naštěstí nejsou letos volby, protože vylepovači z volebních stran loni předčili i výše jmenované organizátory. Ti přelepili úplně vše a několikrát do týdne.

 

 

 

 

Takže tímto prosím čtenáře, kteří občas v zájmu svých aktivit také musí plakáty vylepovat, myslete, prosím, na ostatní, nástěnky nejsou jen pro někoho a občané mají právo přečíst si upoutávky všechny a ne jen zrovna ty vaše.