Nové řešení problémové křižovatky

Bystřická křižovatka u Penny Marketu a kaple sv. Anny je už dlouho označovaná za značně nepřehlednou. Ačkoliv byla vybudována zcela nedávno (před čtyřmi roky) ukázalo se její řešení poněkud nešťastné.

Kromě toho, že mají řidiči problémy sami se sebou, je tu ještě další negativum, které trápí nejen je, ale i radní města. Hned vedle zmiňované křižovatky se totiž nachází dětské hřiště. Každý ví, jak nepozorné bývají děti při hře s míčem. Jakmile jim balón uteče na silnici, hurá za ním. Nekoukají se doprava ani doleva.
Radnice se rozhodla najít ve spolupráci s krajem řešení a zajistit tak větší bezpečnost řidičům i dětem. Byla vyvolána jednání, jejichž výsledkem bylo rozhodnutí udělat místo klasické křižovatky malý kruhový objezd. Uprostřed něj jsou plánovány příčné prahy, které by vyřešily průjezd velkých nákladních vozidel. Asfaltový povrch stávající křižovatky by se nemusel nijak zvlášť rozšiřovat, protože by nový okruh byl opravdu malý.  
Okružní křižovatka by neměla cenově přesáhnout jeden milión korun. Na jejím financování by se spolupodílely město a kraj rovným dílem. V Bystřici nad Pernštejnem už radní vše schválili a odsouhlasili, čeká se však ještě na souhlas rady a zastupitelstva kraje. Pokud by z jejich strany došlo ke schválení, realizovala by se změna křižovatky podle místostarosty Bystřice nad Pernštejnem Josefa Vojty v příštím roce.
Řešením problému nebezpečného dětského hřiště se bystřičtí zabývali také. Nebude hned rušeno, ale postupně přeměněno na klidovou zónu s lavičkami a parkovou úpravou. Děti by se postupně měly naučit vyhledávat jiná sportoviště.