Vývěsní tabule podruhé

Ještě jednou bych se ráda vrátila k problému plakátovacích ploch, který vyvolal na Žďárských vrších tak ostrou (a přiznám se, že z mé strany i nečekanou) diskusi.

Je pravdou, že jsem se těch, které v tomto článku kritizuji, na jejich názor nezeptala. Ale nenapadlo mne ptát se na něco, co je doslova do očí bijící. Možná v této souvislosti chybí spíše jedno vysvětlení:

 

Plakátovací plochy ve městech jsou placené. Navíc má každé město svého člověka, který zde plakáty vyvěšuje. Ten už si ohlídá, aby náhodou nepřelepil plakát s akcí, která ještě neproběhla. I tady se sice občas stane, že si někdo vylepí ten svůj „papír“ sám, ale jsou to výjimky a zaměstnanec města dá rychle vývěsní tabuli popořádku.

 

Jinak je tomu ale na vesnicích. Tam si může vyvěsit kdo chce co chce. Nikomu se nic neplatí a také nikdo plakátovací plochy nehlídá. A tak se občas stane (někde bych nahradila slovo občas výrazem pravidelně), že někteří organizátoři nalepí plakátů více a zcela záměrně jimi překryjí i aktuální akce. (Konec konců bych tak mohla při vylepování plakátů postupovat i já, protože nám jich vždycky hodně zbude, ale takovéto jednání je mi opravdu proti srsti). Nebo si myslíte, že polepení celé plochy jedním a tím samým plakátem je naprosto normální a běžné?

 

Ale svým článkem jsem nechtěla pouze kritizovat. Šlo mi spíš o to, aby se i ostatní zamysleli a nepřelepovali propříště aktuální plakáty. Snad po nich nechci přespříliš, když žádám trochu pochopení a tolerance i pro druhé.