Novoměstský "kruháč" je prvním svého druhu na Žďársku

Kruhové objezdy se pomalu stávají zcela běžným řešením frekventovaných křižovatek. Jejich provoz není tak nákladný jako semafory a řidiči, kteří dříve stávali v dlouhé frontě na vedlejší silnici, mají na kruhovém objezdu mnohem větší šanci pokračovat v jízdě.

V okrese Žďár nad Sázavou takovéto řešení problémových křižovatek prozatím chybělo. Město Žďár má tyto křižovatky ošetřeny světelnou signalizací, jiná města však doposud měla pouze dopravní značky.

 

 

 

3. července tohoto roku byl otevřen první kruhový objezd na Žďársku. Žádné slavnostní ceremonie se sice nekonaly, ale prvenství Novému Městu na Moravě nikdo upřít nemůže.

 
 

 

Jeho stavba byla započata koncem minulého roku a dnes je již v plném provozu. Veškeré investice na vlastní kruhový objezd byly čerpány ze Státního fondu dopravní infrastruktury a nebyly zrovna malé. Stavba vyšla na 22,25mil. Kč. Kromě této částky byly vynaloženy ještě další finance Ředitelstvím silnic a dálnic ČR a Novým Městem na Moravě a to na stavební objekty.

 
 

 

„Kruháč“ je dokončen, ale další stavební úpravy stále ještě pokračují. Ještě letos by měla být zhotovena lávka pro pěší přes potok Bezděčku. Ta podle radnice přispěje nemalou měrou k větší bezpečnosti chodců v této části města.