Nad hlavami se nám stahují mračna

Ne, že by se blížilo nějaké nebezpečí. Jen prostě, jak to bývá v tomto ročním období obvyklé, hrozí větší nebezpečí bouřek a je třeba předejít zbytečným škodám.

 

Už na dnešní odpoledne a večer bylo meteorology hlášeno, že občas někde sprchne a bouřky se přeženou přes naše území. A také se nespletli. Už večer byly hlášeny v Čechách vytopené sklepy, v okolí Plzně řádily přívalové deště a krupobití.

Nad naším územím se navečer setmělo také. Ozvalo se nějaké to burácení a bouřka nás trochu postrašila. Prozatím ale spadlo jen pár kapek a hřmění se pomalu vytratilo. Neznamená to však, že je klid. Bouřky a přeháňky můžeme očekávat i přes noc a zítra. Takže nenechávejme nic náhodě a snažme se předejít potencionálním škodám. Kdo může, uklidí své auto do garáže a při samotné bouřce je celkem zbytečné zkoušet, jak nám fungují doma různé ochrany v elektrické síti a raději odpojíme citlivé spotřebiče. Pro někoho rázem nastane problém: co dělat, když vypnu televizi a nemůžu sedět u počítače?!
Alespoň máme možnost vyzkoušet si, jaké to bylo, když tyto přístroje neužíraly člověku čas. Posedíme v rodinném kruhu, zahrajeme si karty nebo nějakou jinou společenskou hru, popovídáme s přáteli. A až bouřka pomine, zjistíme, že se vlastně nic nestalo. V Růžové ordinaci si jen někteří asi po dvacáté vyměnili své partnery no a nějakou krvavou tragédii určitě uvidíme ve zprávách i zítra.