Vesnické hry dospělých

Kdo by neznal slavné „Hry bez hranic“, dříve pravidelně vysílané televizí. Utkalo se v nich vždy několik týmů z různých zemí, samozřejmě za účasti našich borců. No a něco podobného, ale v malém, probíhalo tento týden v Březinách.

 

Na hřišti u rybníka se tak sešlo dvanáct družstev, které čekalo zajímavé soutěžní klání. Už jen názvy jednotlivých disciplín, jako třeba „velbloud cross“, „afghánské aerolinie“ nebo“ kupředu, levá“, svědčí o tom, že si pořadatelé s přípravou zmíněných her značně vyhráli.

 

 

 

 

 

Organizátorka Katka Dorňáková z týmu „Pražští Pepíci“ tentokrát nesoutěžila. Podle vlastních slov se jich letos nesešlo tolik, aby vytvořili soutěžní družstvo.

 

 

 

 

 

Pokolikáté už jste se tu takhle sešli?

Letos pořádáme už patnáctý ročník. Tentokrát to pořádáme my, Pražští Pepíci a vypůjčili jsme si zdejší hřiště, protože do Prahy by asi nikdo nepřijel.

 

 

 

Proč to pořádáte zrovna vy?

Tady platí pořadatelské pravidlo. My jsme vloni vyhráli a tak to letos pořádáme. Vítěz vždycky pořádá další ročník.

 

 

 

 

 

A proč zrovna Březiny?

Protože já odtud pocházím. Mám tu rodinu i kamarády a ti nám s tím velice pomáhají.

 
 

 

 

 

Kdo myslíte, že dnes vyhraje, když vy, coby obhájci titulu nesoutěžíte?

 Já myslím, že Sloupnice. Ty jsou většinou hodně dobří a hodně často se drží na prvních místech. A podle prvních dvou disciplín to vypadá, že se jim bude dařit i dnes.

 

 

 

 

 

Odkud jsou soutěžící týmy?

Většinou z Vysočiny. Nejdále to mají soutěžící ze Slatiňan a Sloupnice.

 
 

 

 

 

Pražští Pepíci sice nesoutěžili, ale jako pořádající družstvo museli každou ze soutěžních disciplín nejprve předvést a všem účastníkům pořádně vysvětlit. Soutěžící mezitím vymýšleli nejlepší sportovní strategie, což mnohým zvýšilo šanci na úspěch.

 

 

 

 

 

Nakonec ale nebylo vůbec důležité, kdo vyhraje nebo prohraje. Cenila se hlavně účast, smysl pro humor a chuť si zasportovat. A vítězem byl každý, kdo na tyto podmínky přistoupil a do Březin přijel.