Naštvaní řidiči museli čekat na závodníky

Čtvrteční zahájení cyklistického závodu „Vysočina 2007“ neproběhlo zrovna nejšťastněji. Pokud ale pořadatelé měli v úmyslu zajistit této akci co nejvíce diváků, pak se jejich záměr povedl.

 

 

 

Nebyli to ovšem žádní nadšení sportovní fanoušci, nýbrž naštvaní řidiči, kteří museli v dlouhých frontách čekat, až potrhaný peloton závodníků přejede a uvolní jim cestu.

 

 

 

Otrávení byli i policisté, kteří se stali středem útoků nazlobených řidičů. Závod se konal na nejfrekventovanější silnici a navíc v dopravní špičce. A panující slunečné počasí motoristům čekání také neusnadňovalo. Mnozí turisté se tak napříště raději vyhnou Novému Městu širokým obloukem, což dávali velmi hlasitě a nevybíravě najevo.

 

 

 

 

 

Velkou výhodu měli místní, kteří často vyjeli z čekající kolony vozidel a projeli městem jinudy. Ten, kdo nebyl znalý místních poměrů, měl ale smůlu. Hlídající policisté sice ochotně poradili těm, kteří se ptali, ale často se pak stávalo, že se cizinec zamotal v ulicích Nového Města tak, že vyjel opět u některého zátarasu.

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přesně jak policisté předpokládali, nejkritičtější situace byla na kruhovém objezdu. Jakmile policisté uvolnili provoz, museli jej zase okamžitě uzavřít, protože se blížil další závodník. Prostor kruhového objezdu ale nebylo možné ihned vyklidit, zvlášť když jím projížděl velký nákladní automobil. Policisté pak s hrůzou sledovali, jestli vozidlo stihne vyjet z dráhy do příjezdu cyklistů, či nikoliv.

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 
 

 
 

 

 

 
 

 

Podle naštvaných řidičů organizátoři hrubě podcenili plán trasy. Navíc nikde nebyla žádná informace o možné objížďce. Kdo spěchal, měl prostě smůlu. A ten, kdo si v tu dobu přijel prohlédnout novoměstské historické náměstí, měl smůlu také. Střed města byl hermeticky uzavřen. A pokud zde pořadatelé očekávali velké množství diváků, byli určitě zklamaní. Sem tam tu někdo postával, ale davy fanoušků to rozhodně nebyly. Možná seděli někteří z nich v autech a čekali, až budou policisty vyzváni, aby pokračovali v jízdě.