Novoměstští hasiči "zachránili" hejtmana kraje Vysočina

Čtvrtý srpen byl ve znamení oslav. A to ne ledajakých, ale téměř vysokohorských. Slavila totiž nejvýše položená obec na Vysočině – Studnice. Důvody k oslavě byly hned dva. Jednak měl studnický hasičský sbor narozeniny a dožil se nádherných sto deseti let a pak také zanedlouho to bude 660 let od první písemné zmínky o osadě Čtyři Studně neboli Studnice.

 Ačkoliv má obec pouze dvacet osm stálých obyvatel, dokázali se studničtí s oslavou vypořádat se ctí. Do nadmořské výšky 784metrů se sjelo dvanáct okolních sborů včele s významnými představiteli hasičů a hlavně s nestorem, osmdesáti sedmiletým Karlem Heroldem, čestným velitelem SDH Žďár nad Sázavou a nositelem několika čestných titulů a medailí.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Ani „nehasiči“ při takové slávě nechyběli. Poblahopřát přijela starostka Nového Města na Moravě Zdeňka Marková s místostarostou Stanislavem Markem a těsně před slavnostním nástupem dorazil i hejtman kraje Vysočina, Miloš Vystrčil. Významní hosté samozřejmě zanechali po sobě památku v podobě zápisu do hasičské kroniky a pak už nic nebránilo tomu, aby přítomní dobrovolní hasiči slavnostně nastoupili a vyslechli pár krátkých projevů.

 

 

 


 

 


 

 

 

K oficiální části patřila i ukázka zásahu mladých hasičů z Jimramova, kteří všem svátečně naladěným divákům předvedli, jak dobře se dovedou vypořádat s nežádoucím požárem. No a pak už se všichni přestěhovali do rokytenského areálu Obůrka, kde na ně čekalo občerstvení, hudba a také novoměstský poloprofesionální hasičský sbor.

 

 


 

 

 

 


 

 

 

Hejtman kraje si s nadšením prohlédl nové auto novoměstských hasičů a ti mu hrdě předvedli nejen vozidlo, ale především jeho vybavení. Miloš Vystrčil ukázal jak smysl pro humor, tak i notnou dávku odvahy, když se odevzdal do rukou poloprofesionálů, kteří s ním jednali jako s těžce zraněným. Dokázali jej zafixovat natolik bravurně, že pan hejtman nebyl schopen jediného pohybu. Těžce raněný by proti takovéto pomoci jistě neprotestoval, ale Miloš Vystrčil byl po chvíli rád, že je opět na svobodě. Ocenil skvělou připravenost hasičů a oni na oplátku zase zatleskali jeho hereckému výkonu, ve kterém se plně ztotožnil s postavou těžce zraněného účastníka autohavárie.

 

 

 

 


 

 

 


 

 

No a pak už nic nebránilo jídlu, pití, poslechu dobré hudby a tanci, prostě všemu, co k takové správné oslavě významného životního jubilea patří.