Rychlejší vyhrává

Volnočasových aktivit pro děti ve městech je nepřeberné množství. Mnohá zařízení se předbíhají v tom nabídnout dětem co nejatraktivnější program. 

Mnohem horší je to ale na vesnicích. A zvláště na těch menších. Tady není placený pedagogický pracovník, který děti zaměstná zajímavou činností. Práci s mládeží si na svá bedra berou převážně dobrovolní hasiči, kteří mnohde fungují jako jediná organizovaná složka.


Ten z nich, který se věnuje dětem, tedy mladým hasičům, dělá tuto činnost ve svém volném čase a bez nároků na jakoukoliv finanční odměnu. Jedinou odměnou mu v tomto případě je spokojenost jeho svěřenců a také – jejich nadšení při soutěžích.


O víkendu se konalo okrskové kolo v branném závodě a štafetách v Novém Městě na Moravě. Sešlo se zde na padesát dětí, více či méně natěšených a připravených. Organizační pomoc při této akci zajišťovaly okrskové sbory a pomocnou ruku podal i Sbor dobrovolných hasičů Újezd.

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 


Soutěžící děti byly z pěti sborů, nechybělo domácí Nové Město na Moravě, z větší dálky se pak dostavilo Rokytno, Jámy, Slavkovice a Nová Ves. Ačkoliv závodili na domácí půdě, neobhájili novoměstští vítězství, ale skončili jako čtvrtí. Prvenství patřilo Rokytnu, v patách za ním skončily Slavkovice a třetí místo náleželo Jamám.


Soutěžilo se jednak ve štafetě dvojic a jako další disciplína byla připravena štafeta na čtyři krát šedesát metrů. Celý závod byl vlastně generálkou na podzimní kolo hry Plamen, které se bude konat v sobotu  13. října v Novém Městě na Moravě.

 
 

  

 
 

 

 


Pochvalu si v tomto případě zaslouží nejen soutěžící děti, ale hlavně jejich nezištní a obětaví vedoucí. A nesmíme zapomínat ani na organizátory, kteří celou akci připravili. Všem nakonec poděkoval starosta okrsku Nového Města na Moravě Ladislav Fajmon a závěrečného vyhodnocení se ujal okrskový referent SDH Nové Město na Moravě Jaroslav Štejdíř.

  


Děti odjížděly do svých domovů unavené, ale spokojené. A ti, co nevyhráli, se mohou těšit na sobotu. V areálu Ski mají možnost znovu všem ukázat, co umí.