Martin přikryl vysočinu bílou peřinou

Martin se letos opravdu vytáhl. Jak to tak vypadá, nepřijel na jednom bílém koni, ale přicválal přinejmenším s trojspřežím.        

Všude, kam až oko pohlédne, jsou bílé pláně. Stromy dostaly sněhovou pokrývku, louky a pole chladivou peřinu, děti palčáky, čepice a šály. Velcí i malí mají omrzlé nosy a věčně mokré boty. 

 
 

 
 

  

 
 

 
 

 

Řidičů se romantická zimní krása absolutně nedotýká, jejich pozornost je soustředěna na více, někde méně, prohrnutou a posypanou silnici. A Martinova bohatá nadílka se stala pro mnohé z nich osudná.  Každou chvilku jste mohli zahlédnout auto uvízlé na silnici či mimo ni.

 
 

 
 

  

 

Tak už tady tu zimu máme definitivně. Začínají zimní radovánky, ale taky ta pravá topná sezóna, kdy se do otevřených kamen hází polínka dřeva a do kotlů plné lopaty uhlí. Z komínů se kouří a doma za oknem je krásně teplíčko. Venku se žení všichni čerti, a kdo nemusí ven, raději sedí pěkně v teple. Ještě že je neděle, takže většina z nás může zůstat doma.

 
 

  

 

Začátek příštího týdne bude určitě pro mnohé pracovní už od časných ranních hodin. Vstát o hodinku dřív a vyházet si chodník i výjezd pro auto, to bude první úkol. Lopata se stane naším nepostradatelným a také nerozlučným pomocníkem. Jo, jo, zima je tady….